«Тільки жінка може тимчасово зупинити час» @ Юзеф Булатович

Інтернет-журнал "Все для жінок"

Як підвищити імунітет народними засобами?

Зазвичай підвищення імунітету зводиться до банального прийому полівітамінних препаратів. Цього не достатньо. По-перше, вітаміни - це лише частина. По-друге, не всі вітаміни досить ефективні.

Іноді люди використовують радикальні засоби і починають приймати імуномодулятори, та ще й без призначення лікаря. А це дуже небезпечно для здоров'я. Можна обійтися і без таких радикальних методів. Ми розповімо вам, як підвищити імунітет за допомогою рецептів народної медицини. Не варто іронічно посміхатися - такі кошти не менш ефективні, ніж фармакологічні препарати. А побічних дій, вони зазвичай не викликають.

Єдине, на що потрібно звернути увагу - це на компоненти кожного конкретного рецепту. Якщо у вас раніше спостерігалася алергічна реакція на який-небудь з компонентів, ні в якому разі не застосовуйте цей рецепт. Особлива категорія - це діти, вагітні жінки та люди похилого віку. Для зміцнення їх імунітету народні засоби використовувати теж можна. Але перед цим проконсультуйтеся з лікарем - іноді таке лікування може призвести до алергічних реакцій.

Загальні відомості про імунну систему

Давайте трохи «освіжимо» в пам'яті знання, отримані ще в школі. Що таке імунна система? Це свого роду щит, який необхідний для захисту організму. Адже будь-яку людину регулярно атакують паразити, віруси, бактерії та інша патогенна мікрофлора. Здорова імунна система справляється з атаками без проблем. Починається моментальна вироблення спеціальних клітин, які називаються антитіла. Ці клітини і знешкоджують віруси, бактерії та ін.

У тому ж випадку, якщо робота імунної системи порушена, вироблення антитіл в рази знижується. А значить, відбувається і зниження захисту організму. Людина починає постійно боліти. Ось на цьому етапі виникає потреба зміцнити імунну систему.

 

Є кілька ознак, достовірно вказують на проблеми з імунною системою. Ось основні з них:

Часто повторювані простудні захворювання

Якщо людина хворіє ОРЗІ, ГРВІ, грип, ангіну та іншими простудними захворюваннями більше 4 разів на рік, можна вести мову про зниження роботи імунної системи. У тому ж випадку, якщо вони повторюються більше 6 разів, потрібно бити на сполох і якомога швидше звертатися за допомогою до лікаря-імунолога. В такому випадку обійтися народними засобами вам навряд чи вийде.

Синдром хронічної втоми

Ви прокидаєтесь і, не встигнувши встати з ліжка, відчуваєте себе так, немов ви вагон вугілля розвантажили? Пройшовши кілька метрів, вам здається, що ви пробігли стометрівку? Вам постійно хочеться спати? Швидше за все, у вас синдром хронічної втоми. А він, може свідчити про зниження роботи імунної системи.

емоційна нестабільність

Часто емоційна нестабільність і депресивний стан супутники ослаблення імунітету. Тому не залишайте таке явище без належної уваги.

Обов'язково зверніться за медичною консультацією до лікаря. Такі ознаки можуть проявитися при ослабленні імунної системи і при інших серйозних захворюваннях.

Рецепти для прийому всередину

Народні засоби дуже ефективні - імунітет відновлюється швидко. Головне правило - дотримуватися пропорції і технологію приготування, обраного рецепта. Якщо її порушити, ефект від лікування може бути протилежним.

 

цілюще джем

Для приготування цього народного засобу вам знадобиться 400 грам свіжої журавлини (в крайньому випадку, можна використовувати морожену ягоду), три яблука і дві склянки ядер волоських горіхів. Волоські горіхи подрібніть, яблука поріжте, складіть в емальовану каструлю, додайте свіжу журавлину. Залийте все половиною склянки води. Якщо у вас немає алергії на продукти бджільництва, додайте третину склянки будь-якого натурального меду. В іншому ж випадку мед можна замінити половиною склянки цукру.

На маленькому вогні доведіть суміш до кипіння, постійно помішуючи. Злегка остудіть отриману масу. Потім розлийте джем по невеликих скляних баночках. Для цих цілей краще підходять баночки від дитячого харчування. Вони і невеликі, і щільно закриваються. Зберігати їх можна протягом півроку - головне, в холодильнику.

Цей джем потрібно їсти двічі на добу - вранці і ввечері, по одній чайній ложці. У період епідемій грипу і в холодну пору року необхідно з'їдати по три столових ложки. До слова сказати, джем виходить смачним - він сподобається, як дорослим, так і дітям.

Морква і редька

Ще один засіб, який ефективно зміцнює імунітет - це суміш соків журавлини, моркви і редьки. Потрібно змішати по 150 грамів свіжих соків, додати дві столові ложки меду і ретельно перемішайте. Такий коктейль необхідно випивати вранці, натщесерце, протягом 10 днів. У сезон епідемій грипу прийом соків можна продовжувати до одного місяця.

 

Зверніть увагу - засіб не підходить для людей, які страждають від захворювань шлунково-кишкового тракту, особливо гастриту і виразкової хвороби шлунка. Тому що дуже високий ризик загострення. Якщо все ж зважитеся на таке лікування, попередньо проконсультуйтеся зі своїм лікуючим лікарем.

вітамінний настій

Для приготування засобу вам знадобиться по дві столові ложки квітів каштана, м'яти перцевої, іван-чаю і меліси. Помістіть їх в термос і залийте одним літром окропу. Щільно накрийте термос кришкою і залиште настоюватися на добу. Настій процідіть за допомогою марлевої тканини, перелийте в скляну ємність. Зберігати його можна в холодильнику. І не готуйте про запас - через дві доби він втратить свої властивості.

Щодня доросла людина повинна випивати не менше половини літра цього настою. Ви можете зробити це за один раз, а можете розділити на маленькі порції - як вам зручно, на ефективність це не впливає. Лікування повинно тривати протягом місяця, не менше. А, якщо імунітет ослаблений особливо сильно, лікування може тривати до трьох місяців.

льняна мука

Льняна суміш призведе в норму саму ослаблену імунну систему, так як в насінні льону міститься багато різних вітамінів, мінералів, мікро-і макроелементів. Готується цей засіб досить просто - на розпеченій сковорідці обсмажте половину склянки насіння льону. Після подрібніть їх за допомогою кавомолки до порошкоподібного стану. Зберігати муку необхідно в скляній банці з кришкою.

 

Приймати цей порошок необхідно два рази на добу - вранці, перед сніданком і ввечері, за годину до сну. Діти від 7 до 14 років повинні випивати по половині чайної ложки, а дорослі люди - по столовій ложці. Тривалість курсу лікування - не менше одного місяця. У рік необхідно проводити не менше двох курсів - навесні і восени.

Така лляна суміш дуже корисна після важкої хвороби - вона допомагає швидко відновитися. Та й для майбутніх мам вона також корисна - завдяки своїм складом. Тому обов'язково візьміть це засіб на замітку.

вітамінний настій

Якщо вас мучать часті простудні захворювання, вам стане в нагоді цей засіб. Воно допомагає підняти імунітет. Для його приготування вам буде потрібно:

3 лимона середніх розмірів.
3 склянки журавлини - можна використовувати як свіжу, так і морожену ягоду.
3 головки часнику.
300 грам будь-якого натурального меду.
6 склянок кип'яченої води.
Часник очистіть, пропустіть через м'ясорубку. Журавлину і лимони разом з шкіркою також пропустіть через м'ясорубку, змішайте з часником. Всі інгредієнти перемішайте - у вас повинна вийти однорідна маса. Помістіть її в скляну ємність, залийте водою. Наполягати потрібно в холодильнику, протягом одного тижня, періодично помішуючи. Процідіть настій за допомогою марлевої тканини, додайте мед, ще раз перемішайте і помістіть в холодильник на добу.

Все, засіб готово. Приймати його необхідно п'ять разів на добу, за півгодини до їди - по дві столові ложки. Зазвичай, готового кошти вистачає на три тижні. Необхідно проводити не менше двох курсів лікування на рік - навесні і восени. Простудні захворювання будуть обходити вас стороною.

відвар хвої

Це засіб ефективно очищає організм, зміцнює стінки судин. Помістіть в емальовану каструлю 5 з толова ложок соснових або ялинових голок, залийте окропом. Варіть протягом 15 хвилин, зніміть з вогню, щільно укутайте махровим рушником і залиште настоюватися на добу. Потім відвар процідіть за допомогою марлевої тканини, перелийте в скляну ємність. Приймайте по половині склянки, кожен день протягом тижня.

 

Інші способи зміцнення імунітету

Трави дуже добре піднімають імунітет. Але крім відварів і настоїв є й інші засоби, що підвищують захисну функцію. Їх дуже часто ігнорують - і дуже даремно. Зазвичай, комплексне лікування зміцнює навіть самий ослаблений імунітет. Головне - це суворе дотримання правил і рецептами.

нормалізація сну

Пам'ятайте про те, що здорова людина повинна спати не менше 8 годин на добу. Якщо сон триває менше, починаються порушення роботи центральної нервової системи. Вона відповідає за нормальну роботу всіх систем організму, роботу імунної системи. І ніякі народні кошти не зміцнять ваш імунітет.

Тому, як би багато справ і турбот у вас не було, постарайтеся все ж розпланувати свій графік так, щоб спати не менше восьми годин. Якщо у вас є така можливість, то і вдень пару годин поспати теж не завадить. Слідкуйте за температурою повітря в спальні - навряд чи в задушливій спальні сон буде міцним і здоровим.

прогулянки

Пам'ятайте про прогулянки. На жаль, людина буває на повітрі рідко - робота, садок, магазини, будинок. Пересувається в основному на машині або громадському транспорті. А чи пам'ятаєте, коли ви останній раз гуляли? Чи не поспішали кудись, а просто гуляли? А всього півгодини прогулянок на свіжому повітрі можуть значно зміцнити імунітет. А вже якщо ви зробите правилом заняття ранковою гімнастикою, організм відповість вам вдячністю.

Догляд за ногами

А знаєте, що систематичний ретельний догляд за ногами - це міцна імунна система? Не дивуйтеся, адже ноги - це «слабка» місце організму. По-перше, кожен день, перед сном, робіть контрастні ванночки для ніг. В крайньому випадку, якщо на це у вас немає сил і / або часу, досить контрастного душу.

 

Не забувайте про масаж ніг. Ніяких особливих навичок для цього не потрібно - тільки вільний час, бажання і евкаліптова або м'ятна олія. Прийміть контрастний душ, добре промокніть ноги махровим рушником. Нанесіть на злегка вологу шкіру пару крапель олії і злегка помасажуйте ступні, пальці. Такі процедури необхідно проводити як мінімум три рази на тиждень.

Говорячи про ногах, не можна не згадати і про ходьбі босоніж. На підошвах ніг багато різних рецепторів. Звичайно, м'які затишні тапочки - це здорово. Але ходьба босоніж корисна - вона дуже добре зміцнює імунітет. Ходити потрібно не тільки по килиму, а й по землі, каміння, траві, причому якомога частіше.

Сауна або лазня

Про позитивний вплив лазні людям відомо вже давним - давно. А вже якщо чергувати високі і низькі температури - парну і обливання прохолодною водою - то ефект збільшується в рази. Але відвідування лазні дозволено далеко не всім - якщо у вас є хронічні захворювання, зверніться за консультацією до свого лікаря.

Якщо ви просто погано переносите високі температури, замініть баню на сауну. У ній повітря сухе, тому переноситься легше. Не перестарайтеся і з обливанням - вода повинна бути прохолодною, але не крижаною. Всього два походу на місяць в сауну або лазню - і робота імунної системи в рази покращиться.

харчування

Не менш важливу роль відіграє правильне харчування. Останнім часом в меню сучасної людини в основному фаст-фуд і напівфабрикати. Про вітаміни якщо і згадують, то тільки у вигляді полівітамінних комплексів, вважаючи, що «диво-таблетка» заповнить потреби організму.

Насправді повноцінне харчування не замінити ніякими фармакологічними препаратами. Тому постарайтеся включити в своє меню більше свіжих овочів, фруктів, зелені. Та й від напівфабрикатів відмовтеся - в шматку м'яса в рази більше корисних речовин, ніж в сосиску.

Народні засоби і ваше бажання забезпечать вам хороший імунітет і міцне здоров'я!

Інтернет-журнал