«Тільки жінка може тимчасово зупинити час» @ Юзеф Булатович

Інтернет-журнал "Все для жінок"

Як "звільняли" Баканова і кому це вигідно?

24 червня в інфопросторі України з’явилась чергова "сенсація" - "Зеленський хоче/може звільнити голову СБУ Баканова". Із посиланням на іноземне інтернет-видання Politico, українські інтернет-ЗМІ, а особливо – телеграм-канали, почали масово розганяти новину-гіпотезу, прикрашаючи її нібито власними інсайдами про те, що от-от …

Тільки у даному випадку є декілька варіантів як трактування інформації Politico, так і причини її появи саме зараз – через призму "кому вигідно?". Баканова за останні два роки (призначений на посаду у серпні 2019 – ред.) "звільняли" мінімум тричі, а то й чотири рази.

Усі "звільнення" відбувались на фоні гучних заяв про "наявність корупції" в системі СБУ, звільнення екс-керівника внутрішньої безпеки служби Андрія Наумова у липні 2021, "невідповідність" діючого керівництва СБУ вимогам сьогодення, захоплення Херсону "з провини спецслужби", "зникнення" Баканова з поля зору тих же журналістів у початковий період війни з росією (попри прийняту і відому непублічність, апріорі, керівників світових спецслужб) …

У приблизно такій послідовності видання Politico подає свій причинно-наслідковий зв'язок із аргументуванням очікуваного звільненням, при цьому посилаючись на власні джерела в Офісі президента Зеленського. Неназвані джерела, звісно, які, нібито, повідомили про відсутність Баканова на робочому місці в перші дні війни та звалили всю провину на останнього за захоплення Півдня України, незважаючи на об’єктивні обставини.

Натомість, ряд інтернет видань під кінець "дня новини" усе ж таки запропонував альтернативний варіант ситуації: уже за їх даними від джерел з Офісу президента, інформація про звільнення Баканова, поширена у інфопросторі, НЕ відповідає дійсності, Іван Баканов перебуває на посаді і не планує кудись "іти".

Тут варто дуже коротко, залишаючи простір для маневру думки, спробувати розібратись – кому це вигідно? На простих прикладах і логічних висновках.

Отже, хто такий Баканов для Зеленського ? Першочергово – він не партнер по політичному проекту "Слуга народу", Баканов - друг дитинства. З одного під’їзду/двору/школи. Друг. Якому довіряють. Довіра, збережена і перевірена десятиліттями, є базовою причиною, чому Зеленський призначив саме Баканова на посаду голови спецслужби.

Принагідно зауважимо, що спецслужба – це, першочергово, ІНФОРМАЦІЯ і ВИЯВЛЕННЯ ВНУТРІШНЬОГО ВОРОГА, а не планування військових операцій чи оборона територій. Тому керівник СБУ – це, насамперед, ДОВІРА і гарантовано прикритий тил першої особи.

Інтернет-журнал