«Тільки жінка може тимчасово зупинити час» @ Юзеф Булатович

Інтернет-журнал "Все для жінок"

Топ-спеціальності, що обрали абітурієнти: нові тенденції 2021 року

Останні 10 років топ спеціальностей, які обирають абітурієнти, фактично не змінюються. Традиційно бракує технарів. Але цього року є цікаві тенденції.

КНУ імені Тараса Шевченка – знову найпопулярніший виш України. Сюди було найбільше охочих.

Зрештою, серед першокурсників – 133 абітурієнти-200-бальники, а це чверть від усіх таких унікальних випускників.

Традиційно популярні міжнародні відносини, шалений конкурс – 34 людини на місце – на журналістику, і звісно ж, усі можливі комп’ютерні спеціальності. Водночас неабиякий попит має психологія, імовірно, вплинули і кіно-мода, і пандемія.

– Я радий, що психологія така популярна, і одночасно є пересторога, щоби це не було такою фальшивою популяністю, – зазначив ректор Володимир Бугров.

Він додав, що вперше за багато років тут заповнили майже всі місця з геології, географії, хімії та фізики.

– 5 років тому набирали всього 60% місць, тож самі почали популяризувати ці спеціальності. Бо це і престижно, і сьогодні прибутково, – додав ректор.

Світові корпорації, що працюють в фармакології, в матеріалознавстві, в мілітарному секторі, вони полюють за такими фахівцями, тому що як би ми не поважали юристів і економістів, але створення нових матеріалів, нових технологій, це передусім прерогатива фахівців з хімії, фізики, математики.

КПІ ім. Ігоря Сікорського – теж рекордсмен. Тут на бюджет набрали понад 4 тис. студентів.

Це насамперед усі айті-спеціальності, економіка та менеджмент.

Із технічних спеціальностей – біомедична інженерія. Втрачає позиції металургія, хоч ці фахівці необхідні.

На теплоенергетику набрали вдвічі менше людей, ніж раніше, бо потрібний тест із хімії та фізики склали не всі. А от особливо популярною за останні роки стала авіаційна та ракето-космічна спеціальність. КПІ співпрацює з багатьма підприємствами, тож допомагає і з практикою, і з роботою.

– Дійсно, всі бачать успіхи Спейсікс, і до нас дуже багато бажаючих на цю спеціальність, і навіть прохідний бал у нас можна порівняти з айті спеціальностями – дуже високий, – заявив відповідальний секретар приймальної комісії КНУ Сергій Мураховський.

Міносвіти цього року зменшило кількість бюджетних місць для юристів, управлінців та соціальних науковців.

Натомість додало для приладобудування – майже 30%, також на інженерію, будівництво, біологію та ще з десяток фахів. Та проблема не в місцях на бюджет, наголошують експерти. Черги на природничі спеціальності у виші будуть нескоро.

– Математична і загалом природнича освіта в школі в занепаді, і буде далі занепадати. Те що ми бачимо останні 10 років, буде й надалі – наступні 10 років. Це не має нас дивувати, тому що якщо ми в школі отримуємо знання з природничих наук дедалі менше, не треба очікувати, що на інженерні, природничі спеціальності в майбтуньому будуть вступати, – сказав викладач Єгор Стадний.

Аби це змінити, потрібно вже сьогодні заохочувати перспективних педагогів із точних та природничих наук. Інакше список популярних спеціальностей і далі буде незмінним, а дефіцит інженерів і технологів невпинно зростатиме.

Джерело: факти

Інтернет-журнал