«Тільки жінка може тимчасово зупинити час» @ Юзеф Булатович

Інтернет-журнал "Все для жінок"

18 жовтня – яке сьогодні свято та іменини?

Святої Харитини. Традиції, заборони, прикмети та визначні події

18 жовтня – 291-й день року за григоріанським календарем. До кінця року залишилося всього 74 дня.

18 жовтня – День, який оголошений Європейським днем боротьби з торгівлею людьми, був започаткований 18 жовтня 2007 року. Такий день необхідний для консолідації діяльності та підвищення рівня обізнаності з найдавнішим негативним феноменом – торгівлею людьми, особливо жінками і дітьми. Не байдужість громадськості до цього явища і візуалізація проблеми на глобальному рівні – запорука успішної боротьби з цією проблемою.

17 листопада 2005 року була підписана Конвенція Ради Європи “Про боротьбу з торгівлею людьми”. Пару років опісля Європейський Парламент одностайно прийняв звіт “Стратегії запобігання торгівлі жінками і дітьми, які є вразливими до сексуальної експлуатації”. Прийняття цього звіту Членами Європейського Парламенту спонукає країни – члени ЄС вживати більше заходів для боротьби з торгівлею людьми і покращувати захист прав потерпілих осіб.

Країни, що ратифікували Конвенцію Ради Європи “Про боротьбу з торгівлею людьми” вдосконалюють систему надання допомоги потерпілим за коштами державних структур, процедури розгляду судових справ, координують діяльність силових відомств у сфері протидії торгівлі людьми з боку відповідних державних установ.

Хто святкує День ангела 18 жовтня?
Іменини святкують:  Олександра, Гавриїл, Григорій, Даміан, Діонісій, Євдоким, Єремія, Косма, Мамелхва, Матвій, Харитина, Харитина.

Яке православне свято 18 жовтня – чого не можна робити?
 
В церкві 18 жовтня вшановується пам’ять святої мучениці Харитини, яка постраждала за віру в місті Понте приблизно в IV столітті. Відомо, що в ранньому дитинстві Харитина залишилася сиротою і була вихована Клавдієм – благочестивою і доброю людиною. 

Жартівливі свята:
День чомучки

Свято еспресо

Народні прикмети на 18 жовтня

  1. Якщо ворони і галки в’ються в повітрі, а хмари йдуть проти вітру – до снігу.
  2. Безвітря обіцяє похолодання.
  3. Відстав на Харитину від ночі день – запнувся валянком за пень.
  4. Якщо сніг не впаде – зима не скоро настане.
  5. На березах і дубах листя залишаються – до суворої зими.
  6. Осіння ніч на дванадцяти підводах їде (довга).
  7. Клацання і тріск дерев восени – на гарну погоду.
  8. Туман, що зникає після сходу сонця, віщує гарну погоду.
  9. Птах дружно відлітає на південь – до суворої зими.
  10. Сніг осінній корисний для ржіци, якщо на землю сиру лягає.

Народний прогноз погоди на 18 жовтня
18 жовтня вшановується пам’ять святої Харитини. У народі цей день називали “Харитини – перше полотно”. З цього дня ткали полотно і катали вовну на валянки. Відчутно скорочується світловий день: “Швидко тане жовтневий день – не прив’яжеш за тин”. Якщо перший сніг упав на мокру землю – залишиться, а на суху – швидко зійде.

Інтернет-журнал