«Тільки жінка може тимчасово зупинити час» @ Юзеф Булатович

Інтернет-журнал "Все для жінок"

Розмноження орхідей в домашніх умовах

Кілька способів розмноження орхідей в домашніх умовах.

Розмноження орхідей дітками

Розмноження орхідей дітками в домашніх умовах може здійснюватись при стимулюванні рослини спеціально призначеними для цього препаратами, а може відбуватись і природно, без застосування жодних додаткових засобів і докладання зусиль.

Прикореневі дітки з'являються самі по собі і для цього нічого від власника рослини не потребується, окрім забезпечення їй сприятливих умов для росту, а саме: відповідного освітлення, дотримання температурного режиму, регулярного і якісного поливу та одобрення. Якщо орхідея задоволена створеними для неї умовами, вона самостійно "приймає рішення" продовжувати свій рід.

Прикореневі дітки, зазвичай, досить важко і проблематично відділити від материнської рослини, не пошкодивши їх, тому значна кількість квітникарів, особливо любителів, а не професіоналів, приймають рішення залишати їх в одному горщику. Дві дорослих рослини досить гармонійно поєднуються і в період цвітіння створюють прекрасну композицію.

Розмноження орхідеї фаленопсис

Розмноження орхідеї фаленопсис в домашніх умовах, як не дивно, можливе і після того, як з якоїсь причини рослина відмерла. Тому, якщо все ж доросла рослина була втрачена, не варто поспішати з утилізацією пенька. З часом на ньому виростуть дітки. Пояснюється це надзвичайною живучістю фаленопсиса. Власникам рослини рекомендовано проаналізувати і задуматись над тим, що було невірно в догляді попередньої рослини і призвело до її загибелі, щоб не допустити повторення ситуації. При належному догляді маленькі дітки, які виросли з мертвої рослини, порадують цвітом через півтора-два роки.

Якщо рослина не має бажання самостійно "народжувати" діток, її можна стимулювати гормональною пастою, призначення якої - активувати неактивні бруньки. Для цього з двох сторін акуратно надрізається шкірка і з допомогою пінцета з-під неї вивільняється брунька. В цій процедурі важлива обережність і акуратність, адже є ризик пошкодити і бруньку, і квітконос. На яскраво зелену точку на бруньці наноситься паста і після цього залишається лише очікувати появи бруньки. Цей спосіб розмноження є одним з найпростіших і найбільш поширених.

Розмноження орхідей квітконосами

Розмноження орхідей квітконосами в домашніх умовах теж є процесом доволі цікавим. Суть його полягає в особливості орхідей на місці імовірних квіток відрощувати діток. Як свідчать досвідчені квітникарі, така ситуація виникає при високій температурі і вологості повітря.

Важливо дати можливість діткам відростити достатньо довгі корінці для майбутнього пересаджування і укорінення. Якщо відділити їх надто рано, коли довжина корінців буде меншою 4-5 см, імовірність того, що вони приживуться надзвичайно мала. Зазвичай відрощеним з квітконосів діткам потрібно залишатись на місці близько пів року, а вже після цього можна їх відділяти.

Дітки відрізаються дуже акуратно гострим лезом і трохи підсихають, після чого місця зрізів притрушуються вугіллям. Потім рослина висаджується в підготований субстрат і по краю горщика помірно поливається водою. Важливо, щоб горщик мав досить дренажних отворів, щоб не відбувалось застоювання води.

Розмноження орхідей живцями

Процес розмноження орхідей живцями в домашніх умовах полягає в тому, що верхівка стебла, на якому є кілька повітряних коренів, зрізується і висаджується в грунт. Догляд здійснюється як за повноцінною дорослою рослиною. При створенні сприятливих умов, через нетривалий час на стеблі відростуть нові дітки і, як тільки в них будуть достатньої довжини корені, їх можна сміливо відділяти і розсаджувати.

Розмноження орхідеї дендробіум

Розмноження орхідеї дендробіум в домашніх умовах відбувається також шляхом зрізання живців або дітками, однак є ще окремий спосіб - шляхом поділу куща. Він використовується при пересаджуванні орхідеї не частіше, ніж 1 раз на 4 роки.

Орхідея виймається з горщика, корінь обтрушується від субстрату і після цього кущ розділяється на декілька частин з допомогою гострого ножа.

При такому розсаджуванні цвітіння настає в рік розсадження або на наступний.

Інтернет-журнал