«Тільки жінка може тимчасово зупинити час» @ Юзеф Булатович

Інтернет-журнал "Все для жінок"

Трав'яні збори в боротьбі з симптомами клімаксу

Медицина давно виявила і вивчила таку функцію організму людини, як згасання статевої системи. Це явище отримало назву менопауза, або клімакс. Схильні до нього як жінки, так і чоловіки. Чоловіки переносять цей період без особливих переживань, чого не можна сказати про жінок.

Клімакс супроводжується хворобливими відчуттями, що змушує багатьох використовувати рецепти народної медицини.

Головний біль, задишка, серцева недостатність і нервове перенапруження - ось ті свідчення, які зможуть запобігти народні засоби при клімаксі.

Менопауза настає в проміжку від 40 до 50 років, іноді триває близько 10 років. Терміни та особливості перебігу клімаксу індивідуальні і можуть витікати з різних факторів. Наприклад, від того, наскільки здоровий спосіб життя вела жінка, буде залежати інтенсивність неприємних відчуттів. Правильне харчування, заняття спортом, свіже повітря - якщо цими факторами нехтували протягом життя, то перехід до шановного віку може бути болючим і посилитися появою специфічних захворювань.

Для клімаксу характерно припинення дітородної функції. Поряд з цим відбуваються гормональні і фізіологічні перетворення в жіночому організмі. Ці зміни позначаються на психологічному стані. Підвищена нервова збудливість веде до імпульсивності і дратівливості. Часто жінка усвідомлює свою слабкість і нестриманість, але впоратися зі своїм психоемоційним станом не в силах.

При лікуванні клімаксу народними засобами відбуваються позитивні зміни. Для зняття головних болів можна використовувати відвари трав. Основні компоненти рецептів при клімаксі - мокриця і горобина. Ці трави потрібно залишати в рецепті не змінюючи дозування. Решта інгредієнти взаємозамінні. Вам знадобиться: 1 частина м'яти, 2 частини мокриці, 1 частина зрілих батогів огірка, 1 частина листя валеріани, 1 частина горобини, 1 частина листя або ягід малини.

Листя валеріани і горобину подрібнити. Батога огірка можна замінити його насінням. Для приготування настою потрібно залити 2 столові ложки збору 500 г окропу і дати настоятися протягом 2 годин. Вживати по півсклянки 2-4 рази на день.

Настій потрібно випивати за півгодини до їди або через 2 години після неї. Цей засіб можна випивати в кількості 150 мл маленькими ковтками протягом дня. Курс лікування триває 2 тижні. Потім зробити перерву 7-10 днів. Зловживання травою м'яти може призвести до сонливості і стомлюваності. Якщо таке сталося, ці трави можна виключити з рецепта. Додаючи в рецепт мелісу, грицики, деревій або траву споришу, можна допомогти жінці, яка страждає клімаксом, який супроводжується рясними кровотечами в період менструації.

Перебіг менопаузи іноді супроводжується і загущення крові. Це провокує мізерні місячні у вигляді згустків. В цьому випадку потрібно скористатися традиційною медициною і перевіритися на індекс згортання крові. Якщо діагноз підтвердиться, слід додати до збору буркун лікарський і квіти кінського каштана. Це засіб дуже ефективно. Воно знизить неприємні симптоми вже за кілька тижнів.

Трави, що використовуються при лікуванні клімаксу

При підвищеній пітливості можна використовувати шавлія. 3 чайні ложки трави залити 250 мл окропу, дати настоятися 30 хвилин і випивати протягом дня. Це засіб впорається з приливами. Шавлія в цьому випадку вимагає двухминутного кип'ятіння. Курс лікування триває 2 тижні, потім необхідно зробити перерву 14 днів, далі застосовувати, як зазначено вище.

При менопаузі відбувається пригнічення жіночих статевих гормонів. Схожий з ними складу має гриб шиітаке. Фунгоестроген заповнює недолік прогестерону, що може спровокувати міому матки, мастопатію, передменструальні і кліматичні синдроми. Після досягнення жінкою 45-річного віку, зменшення естрогенів може привести до атеросклерозу, стенокардії та інсульту. Щоб уникнути найгіршого результату, потрібно використовувати гриб, настояний на горілці, коньяку або кагору.

Для цього його попередньо висушують, потім беруть 5 г і заливають спиртовим складом. Для приготування цього засобу можна замінити горілку на масло. Складом дати настоятися 2 тижні в прохолодному місці, далі вживати по 1 чайній ложці 2-3 рази на день.

Жінки часто відчувають нервову збудливість і перенапруження. З цією бідою впорається така трава, як материнка. Вона має заспокійливу дію. Візьміть 2 столові ложки трави і помістіть в термос з окропом. Має вийти 2 склянки ароматного настою. Вживати його в 3 прийоми за 40 хвилин до їди. Лікування клімаксу народними засобами включає використання спиртових настоянок. Для їх приготування потрібен 70% етиловий спирт і 150 г трави. Дати засобу настоятися 10 днів і розводити у воді по 30-40 крапель в день.

Глід як народний засіб

У рецептах народної медицини часто використовується глід. Він добре допомагає в боротьбі з запамороченнями і задухи, які викликаються серцевою недостатністю при клімаксі. Для приготування цілющого напою потрібно взяти 3 столові ложки квіток і дати настоятися в 3 склянках окропу, потім пити по 1 склянці 3 рази в день.

Ефективно діє спиртова настоянка квіток глоду. Необхідно 1 частина висушених квітів залити 2 частинами медичного спирту. Настоянку приймати щодня у вигляді 30-40 крапель.

Корисні і плоди цього дерева. Квіти і ягоди глоду потрібно взяти в рівних частках. Цю суміш залити рівнозначним об'ємом окропу і почекати 2 години. Настоянку пити по 1 склянці 3 рази в день.

Засобами народної медицини є прийняття ароматних ванн

У період клімаксу добре приймати трав'яні ванни з корінням рослин. Для цього підійдуть любисток, полин і перстач звичайна. 30 г сухих коренів треба настояти в 1 літрі окропу. Потім вилити настій у воду для прийняття ванн. Приємні процедури необхідно проводити курсом по 12 разів.

Лікування клімаксу доступними народними засобами - дуже поширене явище. Але потрібно пам'ятати, що кожна людина індивідуальна, тому кошти ви повинні підбирати дуже ретельно, щоб не нашкодити собі. Рухливий спосіб життя і свіже повітря корисні в будь-якому віці і сприяють підняттю тонусу.

Інтернет-журнал