«Тільки жінка може тимчасово зупинити час» @ Юзеф Булатович

Інтернет-журнал "Все для жінок"

8 помилок при прибиранні, які зводять нанівець всі ваші зусилля

Прибираючи квартиру, як часто ми замислюємося про чищення речей, які зовні не виглядають брудними? Але ж, регулярно ігноруючи певні місця в квартирі, ми дозволяємо шкідливим мікроорганізмам жити, розмножуватися і кожен день негативно впливати на наше здоров'я.

Сайт склав список речей в квартирі, про які ми часто забуваємо при збиранні, і дій, які значно знижують її результат.
1. Ігноруємо чистку пральної машини
8 помилок при збиранні, які зводять нанівець всі ваші зусилля
Головна небезпека, яку несе брудна пральна машина - це поширення бактерій і пір цвілі на одяг. Це небезпечно і для здорових людей, а у тих, хто страждає на алергію або астму, може викликати серйозне загострення.
Частинки бруду затримуються в барабані, відсіках для порошку і ополіскувача. Фахівці радять проводити профілактичну чистку машини раз в 2 тижні, запускаючи її з максимально високою температурою вхолосту з додаванням спеціального миючого засобу або лимонної кислоти. Ще один варіант дезінфекції - випрати бавовняні рушники, налив в відсік для порошку 100 мл відбілюючого дезинфікуючого засобу.
Відсіки мийте вручну приблизно з такою ж регулярністю. Не забувайте ретельно висушувати машину між циклами прання. Найважче позбутися плям цвілі, якщо та вразила гумовий ущільнювач.
2. Зберігаємо йоржик в герметичній ємності
8 помилок при збиранні, які зводять нанівець всі ваші зусилля
© Clean My Space / Youtube
Йоржик для унітазу - одна з найбрудніших речей в будинку. Кількість бактерій можна значно зменшити, якщо висушувати його між використаннями і періодично дезінфікувати . Герметично закрите середовище ідеальна для агресивного поширення мікробів, які потім розлітаються по всій туалетній кімнаті при використанні щітки.
Можна купити йоржик в спеціальному тримачі, який весь час дозволяє щітці бути сухою між чистками, або розмістити його так, як на малюнку вище, на 10 хвилин після використання.
3. Рідко дезінфікуємо раковини
8 помилок при збиранні, які зводять нанівець всі ваші зусилля
Кредитують © AndreyPopov Depositphotos кредитують © budabar / Depositphotos
Часто, моя раковину, ми забуваємо про зливі і звертаємо на нього увагу лише при появі неприємного запаху. Вузький отвір важко промити, все шматочки їжі і бруду затримуються там - бактерії розмножуються і з сильним напором води повертаються назад в раковину. Хороша профілактика - на ніч засипати в слив столову ложку соди і залити трохи оцту, а вранці обполоснути слив окропом або максимально гарячою водою.
Особливо така процедура буде ефективна, якщо ви зробите її після оброблення м'яса, риби, мийки великої кількості овочів.
4. Один з найбрудніших предметів в будинку - стакан для зубних щіток
8 помилок при збиранні, які зводять нанівець всі ваші зусилля
© goglik83 / Depositphotos кредитують © silviacozzi / Depositphotos
Шокуючий факт - зубна щітка може стати джерелом розмноження більш 100 млн бактерій, небезпечних для організму. Крім природних причин такого розмноження (видалення залишків їжі) на щітку перебираються бактерії з стоку раковини або прилітають з унітазу, якщо санвузол суміжний (великий потік води при зливі виносить бактерії на 2 метри навколо). Вони можуть сприяти розвитку циститу, порушень в роботі товстого кишечника, дисбактеріозу.
Щоб знизити шкідливий вплив, тримайте щітка не прямо біля раковини, а, наприклад, на поличці вище. Закривати щітки ковпачком - поганий варіант: в щільно закритому середовищі бактерії поширюються швидше. Але, якщо є можливість поставити їх в закритий шафка - зробіть це.
Найчастіше промивайте стакан для щіток. Один із способів дезінфекції самих щіток - потримати їх 30 секунд в ополіскувачі для порожнини рота або пару хвилин в окропі.
5. Використовуємо холодну воду при збиранні
8 помилок при збиранні, які зводять нанівець всі ваші зусилля
© Overboard / Mgm
Якщо під час прибирання ви використовуєте воду кімнатної температури або холодну, то ефект від чистячих засобів буде менше. Ідеальна температура - на 10 градусів вище кімнатної або така гаряча, як буде комфортно рукам.
В такому випадку ефект від лужних миючих засобів збільшиться вдвічі і набагато більше бактерій і грибків буде знищено.
6. Неправильно завантажуємо посудомийку і не висушуємо її після використання
8 помилок при збиранні, які зводять нанівець всі ваші зусилля
© Vectorminator / Depositphotos
Мити посудомийку спеціально занадто часто необов'язково, адже її щоденна робота вже певна дезінфекція. Однак висушувати машину варто кожен день, інакше може швидко поширитися цвіль. Важливі місця - камера, дверцята, ущільнювачі і фільтр грубої очистки.
Що ж стосується миття посуду, то тут теж є нюанс. Виявляється, розташування тарілок в посудомойке має значення . Фахівці відзначають, що тарілки із залишками вуглеводної їжі (картопля, рис, макарони) краще ставити в центр машини, а з білковими забрудненнями (м'ясо, сир, яйця) - по краях. Так вони відмиються набагато краще.
7. Забуваємо про шторкою у ванній і насадки душа
8 помилок при збиранні, які зводять нанівець всі ваші зусилля
© interactimages / Depositphotos
Штору у ванній ми чистимо досить рідко, адже багато хто думає, що потрапляє на неї кожен день мильний розчин цілком справляється з дезінфекцією. Однак це не так. Саме на шторка і на стику між ванною і стіною найчастіше утворюється пліснява , яку не видно відразу. Для профілактики варто замінити поліетиленові штори на вінілові або тканинні і раз на місяць прати їх у машині або замочувати в слабкому сольовому розчині або лимонної кислоти. Після використання протирайте штори насухо.
Для стиків між ванною і стіною застосовуйте ефективне засіб для чищення, яке не дасть утворюватися цвілі (особливо часто вона може з'являтися ближче до стелі): протираємо содою, потім розпилюємо оцет.
Душова насадка хоч і промивається кожен день водою, проте шкідливі бактерії збираються там всього лише за ніч, коли душем ніхто не користується. В результаті може з'явитися чорна цвіль, стафілокок, що викликає захворювання носоглотки, ангіну, отити. Тому, перш ніж приймати душ, потрібно відкрити гарячу воду і злити її протягом хвилини. Насадку для душу раз в тиждень-два варто замочувати в содовому або оцтовому розчині.
8. Не чистимо витяжки
8 помилок при збиранні, які зводять нанівець всі ваші зусилля
Витяжка вважається досить небезпечним місцем в плані бактерій, так як пов'язана з зовнішнім вентиляційним стоком, в який можуть заноситися екскременти гризунів і птахів.
Раз в 2 тижні прочищати вентиляційний отвір. Потрібно зняти і вимити грати, обробити оцтом або миючим засобом, витерти насухо. Саме вентиляційний отвір прочистити від пилу пилососом, потім також протерти і обробити. Установка витяжного вентилятора допоможе ефективному позбавленню від мікроорганізмів.
Ми вважаємо, що ці нюанси прибирання дуже важливі. А ви звертаєте на них увагу?
Фото на превью Clean My Space / Youtube 

Інтернет-журнал