«Тільки жінка може тимчасово зупинити час» @ Юзеф Булатович

Інтернет-журнал "Все для жінок"

В Україні зафіксували високу концентрацію чадного газу в атмосфері

В атмосфері над Україною зафіксовано підвищений рівень чадного газу, а конкретно — монооксиду вуглецю.

Згідно з даними моніторингу стану якості повітря, на карті-схемі відзначені темним регіони, де підвищений рівень вмісту чадного газу в атмосфері. Погана ситуація з чистотою повітря в центральній та східній частині нашої країни, а саме в українських містах Київ, Харків і Кривий Ріг, а також у білоруському Гомелі і в Москві.

Легше дихати у Львові і Пінську, серйозні проблеми спостерігаються також в Сербії.
Однією з причин підвищення рівня концентрації чадного газу в повітрі може бути те, що восени часто традиційно починають палити опале листя.

Зазначимо, що у великій концентрації монооксид вуглецю є дуже небезпечним для організму людини. Навіть невелика його кількість, яка вдихається людиною, викликають нудоту і запаморочення, а вдихання повітря, в якому міститься 0,3% CO за об'ємом, може призвести навіть до смерті. Отруйна дія CO пов'язано з тим, що він утворює з гемоглобіном крові порівняно стійке з'єднання — карбогемоглобин, в результаті чого кров людини втрачає здатність передавати кисень тканинам організму.

Нагадаємо, у 2018 році концентрація вуглекислого газу в атмосфері Землі досягла рекордного рівня.

У минулому році середня концентрація CO2 досягла рівня 403,3 частини на млн (тобто, в кожному кубометрі повітря 403,3 мл займає вуглекислий газ), а це на 45% більше від його концентрації в доіндустріальний час (1750 рік).

Інтернет-журнал