«Тільки жінка може тимчасово зупинити час» @ Юзеф Булатович

Інтернет-журнал "Все для жінок"

Жінкам після 50 років корисний алкоголь - вчені

Алкоголь у помірних кількостях робить кістки жінок в період менопаузи міцнішими і захищає їх від переломів, з'ясували вчені з шотландського університету Абердіна.

Як відомо, гормональні зміни під час менопаузи підвищують ризик розвитку остеопорозу - захворювання кісток, пов'язаного зі зниженням щільності кісткової речовини. У ході дослідження фахівці відзначали рівень вживання алкоголю і кальцію у 900 жінок з менопаузою, а також спостерігали за здоров'ям їхніх через кісток п'ять і сім років.

За словами вчених, хоча зниженню щільності кісток не вдалося запобігти повністю, з'ясувалося, що вживання алкоголю в помірних кількостях - приблизно келих вина в день, - а також раціон харчування, багатий продуктами, що містять кальцій, допомагає збільшити щільність кісткової речовини в кістках стегна.

При цьому вчені уточнюють, що алкоголь підвищує виробництво гормону естрогену, рівень якого знижується при менопаузі. Таким чином, вживання алкоголю не в період менопаузи може не надавати позитивного впливу на здоров'я кісток.
 

Інтернет-журнал