«Тільки жінка може тимчасово зупинити час» @ Юзеф Булатович

Інтернет-журнал "Все для жінок"

Як марсіанські пилові бурі висушують Червону планету

У науковців є підстави говорити, що колись Марс був цілком непоганою планетою. Ймовірно, на ньому була комфортна температура та щільна атмосфера. Це забезпечувало наявність рідкої води прямо на поверхні планети. Та з часом все змінилося й планета перетворилася на холодну пустелю. Вчені припускають, що однією з причин опустелювання є пилові бурі.

Марс має дуже розріджену атмосферу. Сталося це через те, що планета не має потужного магнітного поля і сонячний вітер буквально "вивітрює" газ Марсу. Атмосферний тиск біля поверхні Червоної планети еквівалентний тиску на висоті 30 кілометрів над поверхнею Землі. Вчені, ймовірно, знайшли розгадку того, як Марс зміг втрати значну частину своєї води. Всьому причиною стали пилові бурі, які можуть охопити всю планету.

Як саме пилові бурі висушують Марс
Пилові бурі нагрівають холодну марсіанську атмосферу на великих висотах та запобігають замерзанню водяної пари. Через це вона підіймається ще вище.
У верхніх прошарках атмосфера ще більше розріджена, тому молекули води стають дуже вразливими для ультрафіолетового випромінювання Сонця.
Це випромінювання розщеплює їх на складові компоненти: водень та кисень. Водень, що є найлегшим елементом, покидає атмосферу та губиться в космосі. Кисень або випаровується, або повертається на поверхню Марсу.
Під час регіональних пилових бур в літній сезон Марс втрачає у 2 рази більше води, ніж під час спокійного сезону.

Щоб дізнатися це, науковці об'єднали дані з трьох космічних апаратів, які обертаються довкола Марса:

Mars Reconnaissance Orbiter (NASA).
Trace Gas Orbiter (ESA).
Mars Atmosphere and Volatile EvolutioN (NASA).
Апарати спостерігали, як після початку пилових штормів вода підіймається все вище і вище, де її "знищує" сонячне випромінювання.

Ваш комп'ютер не справляється з вимогливими іграми? ASUS легко розв’язує цю проблему. Потужне залізо у поєднанні високою якістю – і ви забудете про підвисання. Переходьте за посиланням, щоб дізнатися більше про продукцію ASUS.

Джерело:24 канал


 

Інтернет-журнал